M.S. CAR, Velké Meziříčí
Sleva

Litinové výfukové svody
 Transporter T5-2,5 TDI

Xenony a parkovací senzory
Úvod  Xenony a parkovací senzory

Xenony a parkovací senzory

Xenony

Ve srovnání s obyčejnými žárovkami nabízejí xenony celou řadu výhod. Jejich světlo je pro člověka mnohem příjemnější a umožňuje lepší vidění, protože jeho kvalita se přibližuje dennímu světlu. Xenony mají větší světelný výkon a silnice je tedy osvětlena do větší šířky a jasněji, případné překážky jsou čitelnější a výraznější. Díky tomu všemu je řidič mnohem méně unavený a jeho jízda je tedy bezpečnější a plynulejší a pohodlnější.

Pokud jste již sami zažili onen přechod z halogenů na xenony, víte, jak výrazný rozdíl v komfortu noční jízdy vám tento způsob osvětlení přináší. Pokud ne, je tady pro vás naše nabídka. Barevná svítivost xenonů – teplota světla se udává v Kelvinech (K). Obecně platí, že čím více je světlo do fialova, tím horší je pak noční vidění řidiče. Tomu odpovídají hodnoty 7000-10000 K. Doporučujeme montáž výbojek s hodnotou 5000-6000 K, které nejvíce napodobují denní světlo. Naopak menší hodnoty 3000-4000 K jsou barevně spíše do žluta – odpovídají halogenovým žárovkám. Ukázka teploty světla je v přiloženém obrázku.

Couvací senzory

Parkovací systém je učen pro usnadnění parkování. Použití parkovacího systému podstatně snižuje riziko střetu vozidla s chodcem nebo s předměty, které se mohou za vozidlem nacházet při couvání. Kromě toho, že přispívá k vyšší bezpečnosti okolního prostředí, chrání také Váš automobil od zbytečných poškození.

Parkovací senzory s kamerou jsou určeny pro použití v osobních nebo nebo nákladních vozech s palubním napětím 12V. Tento šikovný systém je opatřen senzory propojenými s couvací kamerou, která se automaticky spustí, jakmile začnete couvat. Budete informováni nejenom prostřednictvím obrazu, ale i zvukovými signály. Senzory vás upozorní na jakoukoli překážku za vaším vozidlem, i pouhým okem neviditelnou, a podají vám informaci o její vzdálenosti. Obraz z couvací kamery je promítnut na LCD displej umístěný na palubní desce.

Denní svícení

Dodatečná montáž světel pro denní svícení je možná na každé vozidlo, přičemž s tím není spojeno ani žádné papírování. Dodatečným namontováním denních svítilen nejde o přestavbu vozidla ani o změnu technických údajů v registru či TP.

Při instalování světel je však nutno dodržet stanovená pravidla, která přesně vymezují jejich umístění a také (zdůrazňujeme!) jejich elektrická zapojení.

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

  • na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy,
  • svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla,
  • vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm),
  • světla se rozsvěcují automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasínají po jeho vypnutí nebo při rozsvícení obrysových světel,
  • dodatečná montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

Fotogalerie

Xenony a parkovací senzory Xenony a parkovací senzory Xenony a parkovací senzory 01 Xenony a parkovací senzory 02 Xenony a parkovací senzory 03 Xenony a parkovací senzory 04

Rychlý kontakt

M.S. CAR, Velké Meziříčí
E-mail: m.s.car@seznam.cz
Tel: +420 608 777 279

Spolupracující firmy

© 2013, M.S. CAR, Velké Meziříčí, všechna práva vyhrazena.